למה טניס?

למה טניס?

מיליוני אנשים בכל העולם משחקים טניס. הוא ענף הספורט היחידני, היינו לא קבוצתי, שהכי הרבה משחקים אותו; רובם המכריע עושים זאת בתור תחביב וחלקם הקטן עושים זאת באופן מקצועני.  מדוע כל כך הרבה אנשים מתעסקים עם המשחק המדהים והמרתק הזה? ועוד, כיצד ייתכן שלעומת ענפי ספורט אחרים, העוסקים בטניס ממשיכים לעשות זאת אפילו בהגיעם לגיל שבו אנשים בדרך כלל מפסיקים לעסוק בספורט?
להלן תמצית סוד הקסם של משחק הטניס :

*  מדענים ורופאים מצביעים על משחק הטניס כאחד מענפי הספורט הכי בטיחותיים ועם הכי פחות פציעות שמאגד בתוכו מאמץ פיזי, מנטאלי ורגשי. זהו משחק שמוסיף לבריאות הגוף ולבריאות הנפש.

 * חובבי הטניס מפתחים כישורים חברתיים, המשחק הוא מלא שמחה, וגם מתוך לחץ ודחף לנצח השחקנים נהנים מכל רגע וכמעט ואין התפתחות של מריבות, רמאות, שנאה ופגיעה פיזית ביריב. להיפך, קושרים קשרי ידידות בין המתמודדים וכשבמבוגרים מדובר, אפילו קשרים עסקיים צומחים מהמשחק; וכשמדובר על אב ובן או כל קשר משפחתי אחר, המשחק מהווה הזדמנות מצוינת לבלות זמן איכות עם בני המשפחה; ישנו כבוד הדדי הכולל גם פרגון ליריב וגם דיבור ברמה לבבית ועל כן נוצר קשר מיוחד בין המשתתפים משני צידי הרשת.

* טניס הוא משחק יחידני (גם כשמשחקים זוגות החבטה היא עדיין של שחקן אחד ובן הזוג לא יכול לעזור במאומה באותה חבטה) שבו על האדם להסתמך על עצמו, אין את מי להאשים, ואי אפשר לבוא לאף אחד בתלונות מלבד עצמך, ועל כן מפתחים אחריות במלוא מובן המילה; בנוסף מאחר ואין בזבוזי זמן במהלך הנקודות שכן אי אפשר לעצור או לכדרר את הכדור כפי שניתן לעשות בענפי ספורט אחרים, המשחק מחייב את השחקן לקבלת החלטות מאוד מהירות (כל 2-3 שניות בהתאם לרמת המשחק) ובאופן מתמיד, ולדבר יש השפעה לכל תחומי החיים בייחוד בזמנים אלו שהזמן והלחץ שבו החברה נתונה בהם דורש כל הזמן לקבל החלטות ולפעמים מהר מאוד. לסיכום, בענף הטניס המח עובד כל הזמן וללא פשרות. לעומת ענפי ספורט אחרים, שברגעים מסוימים שלהם אינם דורשים הרבה יצירתיות  או מחשבה, ואף יכולים לשעמם תוך זמן קצר, במשחק הטניס השחקן נדרש להפגין ביצועים מרשימים הן מבחינה גופנית והן מבחינה שכלית וזה הרבה יותר מאשר רק לחבוט בכדור בעוצמה, מאחר ויש לתכנן אסטרטגיות, לצפות מהלכים מראש, לשמור על קור רוח, ללמוד את עצמך ואת היריב. לא לחינם רבים משווים את משחק הטניס עם משחק השחמט.

* המשחק דורש תנועה מתמדת דבר שגורם לשחקן להיות פעיל כל הזמן והדרישה הקלורית הינה גבוהה מאוד, בניית השריר וחיזוק השריר אף הם תוצאות מהמאמץ הגופני כמו גם  שיפור הגמישות והתנועתיות .

* לסיום,  בענף הטניס רוכשים מיומנות לכל החיים וזהו משחק שיכול ללמד אותך המון על עצמך ועל החיים שלך ועל הסביבה שלך

כי זה לא רק טניס… זו דרך חיים